www.glitterybow.com

پنج اپلیکیشن برتر یادگیری زبان در سال ۲۰۲۱

هدف این مقاله؛ ارائه ای منسجم؛ راحت و سریع از اپلیکیشن های برتر یادگیری زبان در سال ۲۰۲۱ برای آن دسته از زبان آموزانی است که به یادگیری یک زبان جدید از این طریق علاقه مند هستند. در ادامه؛ لیستی از پنج اپلیکیشن برتر سال به همراه لینک دسترسی مستقیم به آن ها فراهم شده است.

۱. اپلیکیشن Memrise

این اپلیکیشن محبوب سال؛ گروه لغات انتخابی شما را به فان ترین شکل ممکن آموزش می دهد. می توان گفت تقریبا تمام زبان های شناخته شده در دنیا توسط این اپ پشتیبانی می شود و شما می توانید درسهای استاندارد سازی شده مطابق با لیست لغات پرکاربرد تر  یا جزوات مخصوص طراحی Memrise  را انتخاب کنید. متدولوژی اصلی این اپ براساس بازی می باشد. درصورتیکه برای اولین بار از این اپلیکیشن استفاده می کنید کمی زمان نیاز دارید تا به قولی با آن آداپته شوید ولی پس از آشنایی بیشتر شروع به ساخت ترکیب های خلاقانه خود می کنید.

۲. اپلیکیشن LinguaLift 

اپلیکیشن LinguaLift برای آن دسته از زبان آموزانی مناسب است که در امر یادگیری بسیار جدی و خواهان درس های کامل به همراه راهنمای آموٰزشی هستند. از جمله نکات بارز این اپ وجود همین راهنمایان آموزش یا به قولی tutorها می باشد که تقریبا هر سوالی را پاسخگو بوده و حتی برای زبان آموزان مشتاق؛ تکلیف و تمرین در نظر می گیرند. توضیحات شفاف و کامل گرامر این اپلیکیشن برای افراد سطح مقدماتی و ابتدایی بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد.

۳. اپلیکیشن Rosetta Stone

هیچ لیست آموزش زبانی بدون نام بردن  اپلیکیشن رزتا استون کامل نمی شود اما متاسفانه این اپ راحت ترین یا سریع ترین راه یادگیری یک زبان جدید را الزاما معرفی نمی کند! چرا که متدولوژی اصلی آن بر مبنای یادگیری زبان مانند کودکان است. شما می توانید به کمک این اپ دایره لغات خود را بسیار گسترده کنید اما به طور کلی سرعت پیشروی از طریق متد انتخابی رزتا استون بسیار آهسته است.

۴. اپلیکیشن Duolingo

لوئیس فون هان؛ مبدع اپلیکیشن دوئولینگو؛ با ترکیب روش های بازی و ایجاد اعتیاد مثبت به یادگیری؛ متدولوژی را ایجاد کرد که سبب شد اپلیکیشن دوئولینگو امروزه از لیست هیچ اپ ارزنده ی آموزش زبان جا نماند! بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر کره ی زمین از این اپلیکیشن برای یادگیری زبان های دلخواه شان بهره می گیرند.جالب است بدانید اکثر درس های دوئولینگو توسط افرادی تهیه می شود که زبان مادری آن کورس را صحبت می کنند و همین موضوع باعث جذابیت محتوای تولید شده برای مخاطب می گردد. همچنین نکته ی جالب دیگر آن است که الزاما زبان یادگیری مرجع شما نباید بر روی انگلیسی تنظیم شود بلکه می توانید لیستی طولانی از سایر زبان های زنده موجود در دنیا بیابید و زبان مرجع خود را مطابق با زبان مادری تان از آن لیست برگزینید. 

۵. اپلیکیشن HelloTalk

اپلیکیشن Hello Talk مبتنی بر ایجاد یک فضای آموزشی مکالمه محور طراحی شده است به این طریق که زبان آموزان می توانند با افراد native  زبان دلخواهشان آشنا شده و از طریق فضایی مانند واتس اپ که متعلق به خود اپلیکیشن است پیام صوتی و متنی رد و بدل کنند. امکان مارک کردن مکالمات دلخواه وجود دارد و همچنین سیستمی برای آموزش تلفظ درست جملات و کلمات در نظر گرفته شده است. 

 

با ما و مقالات جذاب بعدی همراه باشید 🙂