pros of online learning

با گسترش ویروس کووید ۱۹ در سطح جهان؛ آموزش از راه دور برای میلیون ها انسان در سطح مدارس؛ دانشگاه ها و موسسات آموزشی فراگیر شده است. قطعا هر سیستم آموزشی دارای معایب و کاستی هایی بوده و هیچوقت یک سیستم به طور مطلق نمی تواند جوابگوی نیاز همگان باشد اما نکته ی قابل توجه آن است که آموزش مجازی مزایایی بسیار جالب به همراه داشته که در ادامه به سه مورد از آنها پرداخته شده است:

نفسی راحت برای درون گرایان!

انسان های با تیپ شخصیتی درون گرا یا افراد خجالتی اغلب تمایلی به شرکت در بحث ها و کارهای گروهی در کلاس ندارند و همین مسئله سالیان سال این قشر خاص از افراد جامعه را تحت فشار و استرس های روانی در امر یادگیری قرار داده است. کووید ۱۹ اما توانسته حداقل لطفی در حق این قشر خاص انجام داده و میزان فشار بحث های گروهی را تا حد زیادی برای درون گرایان و افراد کمرو تخفیف دهد. هنگامی که یک فرد درون گرا یا خجالتی مجبور نیست در همه ی مباحث شرکت کند و یا در صورت الزام به پاسخگویی نیاز به روشن کردن اجباری وب کم و به اشتراک گذاری تصویر خود نداشته باشد؛بسیار راحت تر می تواند موضوعی را دنبال کرده و بیاموزد.

برنامه شخصی اولویت دارد !

آموزش آنلاین طبیعتا نیازمند تعیین زمان هایی خاص برای ارائه مطالب از سوی مدرسان و اساتید می باشد؛ اما نکته ی جالب توجه آن است که در یک سیستم آموزش از راه دور با کیفیت متوسط (و نه حتی عالی) که کلاس ها در آن رکورد می شوند؛ یک فراگیر به هیچ عنوان نیاز به تطابق برنامه صد در صدی با زمان های ارائه برنامه های آموزشی نداشته و می تواند در صورت نیاز پلن یادگیری شخصی خود را اولویت قرار دهد.

READ  اهمیت درست کردن کاردستی در یادگیری کودکان

نیازی به ترک کار نیست!

پیش از ظهور آموزش الکترونیک؛ بسیاری از افراد شاغل قادر به ادامه ی تحصیل در کنار حفظ شغل نبودند و یا به سختی می توانستند موسسات یا دوره های آموزشی دلخواهشان را با ساعات منعطف بیابند و اغلب می بایست ایام تعطیل آخر هفته یا ساعت های پایانی بعد از یک روز خسته کننده و پر  مشغله را صرف یادگیری و تحصیل می کردند. آموزش مجازی یقینا این پوئن بسیار مثبت؛ یعنی ساعات منعطف آموزشی و عدم وابستگی به محیط فیزیکی را برای افراد شاغل بیش از هر قشر دیگر به همراه داشته است.

آموزش مجازی ما را از طریق پیج اینستاگرام [email protected] دنبال کنید 🙂