demerits of online learning

در یکی از مقالات قبل به سه مزیت پنهان در آموزش از راه دور پرداختیم. در این مقاله به مواردی اشاره داریم که می توان آنها را در اکثر نقاط و برای غالب انسان ها به عنوان نقاط ضعف یا عیوب آموزش آنلاین در نظر گرفت.

نوسان سرعت اینترنت!

سرعت اینترنت می تواند به دلیل عدم وجود زیرساخت مناسب یا دورافتاده بودن منطقه ای نسبت به امکانات شهری؛ پایین باشد. حتی یک بستر نت فوق قوی هم می تواند همواره تحت تاثیر آب و هوای طوفانی یا بارانی تحت تاثیر قرار گرفته و امور آنلاین را مختل نماید.

همه پسند نیست!

با وجود تمام نقاط مثبت موجود در سیستم آموزش آنلاین؛ افراد بسیاری همچنان طالب برگزاری جلسه های کاری و کلاس های درسی و دوره های آموزشی به شکل آنلاین هستند چرا که برای این دسته از انسان ها هیچ تکنولوژی فوق پیشرفته ای نمی تواند جایگزین ملاقات حضوری و گفتگوهای زنده ی از نزدیک گردد. 

عدم موجودیت زبان مادری همگان!

بیش از ۷۱۰۰ زبان زنده در دنیا وجود دارد. آیا تمام اپلیکیشن های آموزشی؛ مخصوصا اپ های آموزش زبان؛ و نرم افزارهای وب بیس موجود در سطح جهان تمام این زبان ها را پوشش می دهند؟متاسفانه خیر. عدم موجودیت زبان مادری یک فرد در آموزش مجازی مخصوصا هنگام استفاده از اپلیکیشن ها می تواند یکی دیگر از نقاط ضعف آموزش آنلاین باشد.

با ما و مقالات جذاب بعدی همراه باشید