importance of arts and crafts for kids learning

تقریبا تمامی کودکان از درست کردن کاردستی لذت می برند. آنها عاشق به کارگیری خلاقیتشان، کمی ریخته پاش کردن در حین انجام کار و در نهایت به رخ کشیدن اثر هنری شان به والدین و سایر بزرگسالان خود هستند. در ادامه به معرفی اثرات سازنده کاردستی در رشد و یادگیری کودکان می پردازیم.

تقویت مهارت های مکانیکی

استفاده از قیچی، دست گرفتن قلم مو و مدادرنگی، نوشتن با فونت بزرگتر بر روی مقوا و غیره همگی از جمله مهارت های مکانیکی هستند که برای رشد کودکان بسیار ضروری می باشند. این مهارت های به ظاهر ساده در مراحل بعدی در انجام کارهای مهم روزمره کودکان مانند لباس پوشیدن و درآوردن، بستن دگمه های لباس، بستن زیپ کوله پشتی، بستن بند کفش و مسواک زدن کمک می کند.

تقویت مهارت زبان

بچه ها از نشان دادن کاردستی شان به سایرین و صحبت کردن درباره آن لذت می برند. صحبت درباره اثر هنری شان آنان را وا می دارد واژگان جدید بیاموزند. این امر می تواند در آموزش زبان غیرمادری به کودکان نیز بسیار موثر باشد. مثلا اگر کودکی کاردستی مدل حیوانات یا غذاهای مختلف را درست کند نه تنها با نام حیوانات به زبان انگلیسی آشنا می شود بلکه با فرهنگ ملیت های دیگر از طریق غذاهایشان هم آشنا شده و به این شکل به دایره لغات و اطلاعات آنها افزوده می شود.

مهارت تصمیم گیری

حین درست کردن کاردستی، کودکان، مدام خود را درحال انتخاب برای گرفتن تصمیم های متنوع میابند. اینکه الگو را چطور برش بزنند، از چه رنگ هایی استفاده کنند، چگونه تزیین کنند و غیره…

READ  چگونه بر ترس از عدم پیشرفت در یادگیری یک زبان جدید غلبه کنیم؟

در نهایت می توان گفت، درست کردن کاردستی صرفا برای کودکان جنبه سرگرمی ندارد و در تقویت بخش مهمی از مهارت های زندگی آنان و حتی آموزش یک زبان دیگر اثر گذار است.

با مقاله های جدید پاپیون اکلیلی همراه باشید 😊