favourite language

در این سری از مقاله های پاپیون اکلیلی، شش راهکار ساده برای سریع تر یاد گرفتن زبان مورد عالقه مان معرفی می شود که در قسمت اول سه مورد آن مورد بررسی قرار گرفته است.

راهکار شماره یک: خود را در موقعیتی قرار دهید که رشد در آن غیرقابل اجتناب باشد

این عادت مغز است که همیشه به دنبال موقعیت راحت تر باشد! بنابراین نیاز است به صورت کامال خودآگاه خود را در موقعیت تحت فشار برای یادگیری زبان مورد عالقه تان قرار دهید و آگاهانه مغز را از منطقه امن همیشگی اش خارج کنید. در این راستا می توانید مثال یک ددالین آموزشی تعریف کنید یا تصور کنید ماه آینده قرار است به کشور زبان هدف تان سفر کنید. چه چیزهایی برای مکالمه می توانید بیاموزید؟ چه چیزهایی را می توانید سریع تر یاد بگیرید و سپس با تمرکز بر روی موارد تعریف شده پیشروی کنید.

راهکار شماره دو: روان صحبت کردن را اولویت قرار دهید

روان صحبت کردن را جایگزین درست صحبت کردن کنید. شما همیشه می توانید یک زبان را 100 درصد روان اما نه الزاما 100 درصد درست صحبت کنید. روان صحبت کردن به معنی توانایی شرح یک موضوع به شکلی واضح و قابل فهم است. یعنی فرد بتواند زبان هدف را به مناسب ترین حالت ممکن در یک موقعیت حقیقی به کار گیرد. درست صحبت کردن اما به معنی استفاده دستور زبانی درست و دقیق از قواعد و واژگان می باشد. شاید شنیده باشید که بهتر است هنگام یادگیری یک زبان جدید کمال گرایی و ترس از اشتباه کردن را کنار گذاشته و صحبت کنید و بنویسید.

READ  چگونه بر ترس از عدم پیشرفت در یادگیری یک زبان جدید غلبه کنیم؟

راهکار شماره سه: استقامت داشته باشید

یک مثل معروف چینی می گوید: هر روز به سختی مطالعه کن و موفق خواهی شد! اما آیا واقعا به همین راحتی است؟ وقتی پای اراده برای پیشبرد برنامه مطالعاتی هر روزه در میان باشد خیلی عوامل بازدارنده سر راه سبز می شوند! اما شما می توانید از تنوع ابزارهای دنیای دیجیتال بهره گرفته و از اپلیکیشن هایی استفاده کنید که شما را در این راه یاری می دهند. برای مثال اپلیکیشن Focus یکی از ابزارهای کمکی دنیای دیجیتال است که با تقسیم زمان مطالعه به بازه های کوتاه و از طریق سیستم پاداش شما را در رسیدن به هدف مطالعاتی روزانه تان یاری می دهد.

با قسمت دوم و راهکارهای بعدی همراه باشید 🙂