glitterybow- exam types

آزمون های PTE ، KET و PET چه هستند و برای چه کسانی کاربرد دارند؟

امروزه آزمون های مختلفی در زمینه زبان انگلیسی برای افراد با سطح زبانی متفاوت برگزار می شود. این آزمون ها دقیقا چه هستند و برای کدام گروه از متقاضیانی که نیاز به اخذ مدارک خاص زبان انگلیسی دارند مناسب می باشند؟ در ادامه به شرح موارد ذکر شده می پردازیم.

آزمون KET
این آزمون که مخفف Key English Test می باشد برای آن دسته از زبان آموزانی است که در سطح A2 یا ابتدایی (elementary) زبان قرار داشته و مایلند سنجش مناسبی از میزان یادگیری خود در هر چهار مهارت گفتار، شنیدار، نوشتارو خواندن داشته باشند تا از میزان پیشرفت خود در مسیر یادگیری زبان انگلیسی مطلع گردند.
این آزمون در مجموع شامل سه بخش Reading & Writing شامل 56 سوال و 70 دقیقه وقت، Listening شامل 25 دقیقه و Speaking شامل 8 تا 10 دقیقه زمان می باشد که هر مهارت به طور متوسط 25 درصد از سهم نمره کل را به خود اختصاص می دهد.همچنین دو نوع آزمون KET و آزمون KET برای مدارس وجود دارد و در دو فرمت متفاوت کاغذی (paper-based) و کامپیوتری (computer-based) برگزار می شود که محتوای اصلی هر دو آزمون یکی بوده اما آزمون KET for Schools مختص آن دسته از متقاضیانی است که در رده سنی دانش آموزان مدارس قرار دارند. این آزمون ها به صورت ماهانه در مراکز برگزارکننده KET انجام می شوند.
آزمون PET
این آزمون که مخفف Preliminary English Test یا همان آزمون مقدماتی زبان می باشد دارای سطح سختی متوسطه پایین (low-intermediate) و یا همان B1 بوده و برای آن دسته از زبان آموزانی است که می خواهند زبان انگلیسی را درحد رفع نیازهای خود به هنگام سفر در کشورهای انگلیسی زبان تکلم کنند. این آزمون شامل سه بخش Reading & Writing دارای 90 دقیقه زمان، بخش Listening شامل 30 دقیقه و Speaking شامل یک مکالمه 10 دقیقه ای می باشد. همانند آزمون KET این آزمون نیز دارای دو نوع PET و PET for Schools یا همان PET برای مدارس که مناسب برای رده سنی دانش آموزان مدارس است و در دو فرمت کاغذی (paper-based) و کامپیوتری (computer-based) برگزار می گردد که فرمت کامپیوتری آن ماهانه اما فرمت کاغذی تنها 6 بار در سال در مراکز برگزارکننده PET در دسترس هستند.
آزمون PTE
این آزمون که مخفف Pearson Test of English می باشد به صورت انحصاری در مراکز آزمون Pearson برگزار شده و یک آزمون سه ساعته شامل هر چهار مهارت Speaking & Writing، Listening و Reading بوده و حدود 20 فرمت سوال مختلف از طیف مجموعه سوالات چندگزینه ای تا مقاله نویسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات را در بر می گیرد.
مدرک آزمون PTE آکادمیک مورد تایید کشورهای نیوزلند و استرالیا برای تحصیل در مدارس، کالج ها و دانشگاه های این کشورها می باشد.

READ  اهمیت درست کردن کاردستی در یادگیری کودکان