glitterybow-flashcards

اکثر ما کمابیش با مفهوم فلش کارت آشنایی داریم. کارت هایی کوچک که گزیده ای از مهم ترین نکات آموزشی یک مبحث خاص؛ اعم از فرمول های مثلثات ریاضی گرفته تا لغات پرکاربرد یک زبان جدید را به خلاصه ترین شکل ممکن انتقال می دهند. این مقاله به بررسی چندین راهکار ساده  جهت استفاده موثرتر از فلش کارت می پردازد.

فلش کارت خودتان را بسازید

فلش کارت های موجود در بازار الزاما برای نیاز و سلیقه همگان مناسب نیستند. علاوه بر روش کلاسیک ساخت فلش کارت به کمک کاغذهای کوچک و قلم رنگ دلخواهتان؛ شما می توانید از طریق وب سایت ها و اپلیکیشن های موجود در بازار آنلاین مانند سایت memory.com و یا اپلیکیشن Flashcards Deluxe در عرض چند دقیقه فلش کارت مناسب خودتان را بسازید. این کار سبب می شود اشتیاق شما به یادگیری مطالب افزایش یابد. با ست کردن یک زمان خاص بر روی گوشی هوشمند خود می توانید روند یادگیری را منظم تر کنید.

تصویر بکشید

سعی کنید هر چند کوچک؛ در کنار مطالب آموزشی خود بر روی فلش کارت ها یک تصویر و یا علامتی نمادین ترسیم کنید. این کار توان بخاطرسپردن مطالب توسط مغز را افزایش می دهد و بسیاری مواقع همان تصویر کوچک در موقعیت امتحان شما را یاد جواب درست می اندازد.

دسته بندی کنید

طبقه بندی فلش کارت ها نه تنها نظم بهتری در یادگیری مطالب جدید ایجاد می کند بلکه سرعت شما در بخاطر آوردن یک مبحث خاص در مرحله آزمون را نیز افزایش می دهد. برای مثال اگر فلش کارت مربوط به یادگیری غذا و خوراکی ها در یک زبان جدید را آماده می کنید می توانید دسته هایی شامل: رستوران و همه ی زیرگروه های آن مانند منو؛ نحوه سفارش دادن غذا و نوشیدنی و دسر؛ سبزیجات؛ مواد پروتئینی و … ایجاد کنید. 

READ  اهمیت درست کردن کاردستی در یادگیری کودکان

خلاصه ای از فلش کارت ها تهیه کنید

در پایان؛ یک فلش کارت خلاصه از همه ی فلش کارت های گروه اصلی تهیه کنید به این شکل که گزیده ای از مباحث مربوط به هر دسته را به صورت سرتیتروار روی یک کارت بنویسید و پس از تسلط بر فلش کارت های آن دسته بر روی فلش کارت خلاصه تمرکز کنید و سعی کنید موارد و جزییات مختص هر تیتر را بخاطر آورید. این کار نوعی حس تکمیل کار در مغز ایجاد میکند و سبب می شود توان یادگیری و بخاطر آوردن مطالب باز هم بیشتر گردد.

با فلش کارت های اینستاگرامی ما به آیدی [email protected] همراه باشید 🙂