different teaching methodologies in Iran and Italy

در مقاله ی پیشین به بررسی حجم مطالب آموزشی و نحوه ی ارایه ی آن ها به کودکان ایران و ایتالیا پرداختیم. این مقاله به بررسی تفاوت در سیستم بازخورد از شاگردان و نحوه و میزان استقلال عمل آن ها در کلاس می پردازد.

سیستم بازخورد شاگردان

در کشور ایران اغلب به نتیجه حاصل از آموزش ارائه شده به کودکان بسیار اهمیت داده می شود. بدین معنا که معمولا یک روش ارزشیابی دقیق و همه جانبه برای سنجش میزان یادگیری کودکان طراحی و اجرا می شود و در پایان به سیستم نمره دهی (از هر سبکی که باشد) بسیار توجه می شود. در یکی از موسسات آموزشی ایتالیا که به صورت تخصصی مرتبط با کودکان است و در سراسر اتحادیه اروپا نیز شعبات با روش تدریس یکسان دارد، سیستم دریافت بازخورد از شاگرد کاملا متفاوت است. می توان گفت تقریبا هیچ برنامه خاصی با عنوان ارزشیابی برای کودکان رده سنی 3 تا 9 سال وجود ندارد و زبان آموزان رده های سنی بالاتر با سیستم آموزشی و ارزشیابی مختص KET و PET و Flyer پیش می روند. در کشور ایتالیا، آموزش همراه با فان اهمیت بسیاری دارد و برای مدتی طولانی به زبان آموزان کودک فرصت می دهند تا موضوعات بسیار ساده مانند معرفی خود و معرفی علایق خود مانند رنگ، غذا و میوه و یا حیوان مورد علاقه اش را بیاموزد و آن ها را مدام تمرین و تکرار کند.

نحوه و میزان استقلال عمل شاگردان در کلاس

در کشور ایران نظارت دقیقی بر روند عملکرد شاگردان در کلاس صورت می گیرد. از نحوه مداد دست گرفتن آن ها تا اینکه دفتر و کتاب های خود را چگونه مدیریت کنند. این نظارت باعث می شود شاگردان نحوه مدیریت منابعی که در اختیارشان قرار می گیرد را بیاموزند و نظم بهتری در نگهداری  آن ها داشته باشند. از طرفی می توان گفت اختیار عمل کودکان ایتالیایی در درست کردن کاردستی و کلاژ به نسبت بالاتر است که این موضوع سبب بالا رفتن اعتماد به نفس در آن ها می شود.

READ  چگونه بر ترس از عدم پیشرفت در یادگیری یک زبان جدید غلبه کنیم؟

در پایان می توان گفت که هیچ متدولوژی به دیگری برتری نداشته و هر دو روش مزایا و معایب و جای بهبود خود را دارند.

با ما و مقالات جذاب بعدی همراه باشید 🙂