glitterybow.com

دوئولینگو را بیشتر بشناسیم

دوئولینگو در سال ۲۰۱۱ با «هدف بهبود آموزش برای همه» به دنیا معرفی شد. از جمله مقاصد اصلی این پلتفرم یادگیری زبان؛ توجه به نیاز آموزشی انسان هایی بود که به دلیل کمبود بودجه مالی نمی توانستند در کلاس های زبان شرکت کنند. شعار اصلی دوئولینگو با مضمون « رویای ما ساخت دنیایی است که پول در آن نمی تواند آموزش بهتری فراهم کند!» این هدف را بهتر توصیف می کند. طی ۹ سال گذشته؛ دوئولینگو به یکی از محبوب ترین و پردانلودترین اپلیکیشن های آموزش در سراسر جهان بدل شده است. هدف این مقاله آشنایی بیشتر با سایر جنبه های دوئولینگو می باشد.

۳۰ میلیون کاربر در سطح جهان در دوران پندمی از طریق دوئولینگو زبان می آموزند

پس از تعطیلی مدارس و موسسات آموزشی در دوران پندمی کووید ۱۹؛ میلیون ها کاربر جدید از مارس ۲۰۲۰ به دوئولینگو اضافه شده اند. این افزایش تعداد کاربر بسیار بی سابقه و صدها برابر بیشتر از دورانی بود که کاربران در ایام تعطیلات سال نو به یادگیری یک زبان جدید می پردازند. 

زبان انگلیسی همچنان انتخاب شماره یک کاربران است

در جدیدترین رده بندی ارائه شده توسط وب سایت رسمی دوئولینگو؛ زبان انگلیسی همچنان به عنوان انتخاب شماره یک زبان های خارجی در صدر جدول قرار دارد اما اتفاق جالب تر پیشی گرفتن زبان اسپانیایی از فرانسوی می باشد. جالب است بدانید زبان فرانسوی در سال ۲۰۱۶ در میان همه ی زبان هایی که افراد غیر فرانسوی زبان میتوانستند برای یادگیری انتخاب کنند ترند شده و پرطرفدارترین زبان تمام دنیا شناخته شده بود. در رده بندی جدید (سال ۲۰۲۰) اما زبان اسپانیایی از فرانسوی پرطرفدار تر شده و به این ترتیب اسپانیایی و فرانسوی رده های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

READ  چگونه بر ترس از عدم پیشرفت در یادگیری یک زبان جدید غلبه کنیم؟

دنیا مشتاق یادگیری زبان های آسیایی می باشد

پنج زبان رو به رشد موجود در سطح جهانی تماما آسیایی هستند. زبان های هندی؛ کره ای؛ ژاپنی ؛ ترکی و چینی به ترتیب زبان های پر متقاضی جهانی طی سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ می باشند. گرچه هر کدام از این زبان ها به یک کشور کاملا متفاوت تعلق دارند ولی وجه اشتراک آن ها در آسیایی بودنشان است.

لازم به ذکر است تا کنون امکان انتخاب زبان اول (زبانی که میخواهیم به کمک آن یک زبان دیگر را بیاموزیم) به فارسی وجود نداشته و کاربران فارسی زبان که دانش کمی از زبان انگلیسی داشته باشند برای استفاده از این اپلیکیشن ممکن است سردرگم شوند. جهت آموختن زبان انگلیسی از پایه می توانید به پیج سطح زرد سر بزنید.