speaking tips-glitterybow

دلایل تقویت مهارت Speaking 

مهارت های ارتباطی گفتاری – نوشتاری امروزه در زمره مهمترین مهارت ها در سطح جامعه جهانی می باشند زیرا از طریق همین مهارت ها، انسان ها قادر به تبادل اطلاعات و خواسته های مهم خود هستند. هنگامی که افراد در جامعه ای غیر از زبان مادری/آشنای خود حضور می یابند نیاز دارند به زبان رایج در آن جامعه مسلط باشند تا بتوانند خواسته ها یا اطلاعات مورد نیاز خود را ردوبدل کنند. 

منابع Speaking 

منابع تقویت مهارت speaking بسیار متنوع و گسترده بوده و از جمله آنها می توان به فیلم های آموزشی تولید شده توسط انتشارات معتبر آموزشی، کتاب ها، فایل های صوتی و مجلات آموزش زبان اشاره کرد. می توان گفت تقریبا هر چیزی، از اشیا و مکان ها و افراد گرفته تا اخبار و اتفاقاتی که برای یک فرد رخ داده است، یک موضوع مورد بحث است. لازم به ذکر می باشد درخصوص استفاده از منابع آموزشی مانند کتاب های آموزش زبان، بهتر است کتاب های تولید شده توسط انتشارات شناخته شده و معتبر آن زبان خریداری شوند زیرا محتوایی که توسط کارشناسان زبان انتشارات برتر ارزشیابی نشده باشد ممکن است در فرآیند یادگیری شما به عنوان زبان آموز اختلال ایجاد کند و انگیزه و اعتماد به نفس شما برای صحبت کردن را تضعیف کند. 

راهکارهایی جهت تقویت مهارت Speaking 

  • دایره لغات خود را گسترش دهید: 

حتی اگر هر روز تنها فرصت یادگیری یک لغت جدید دارید، آن فرصت را از دست ندهید! 

در زیر لیستی از اپلیکیشن ها و برنامه های یاری دهنده در زمینه افزایش دایره لغت را می بینید: 

READ  چگونه بر ترس از عدم پیشرفت در یادگیری یک زبان جدید غلبه کنیم؟

– اپلیکیشن موبایل vocabulary.com مناسب برای گوشی های اندروید و ios 

– اپلیکیشن لغت ساز Magoosh 

– برنامه های آموزش لغت Anki و Quizlet قابل نصب بر روی گوشی های اندروید و ios و همچنین نسخه های ویندوز و مک سیستم ها 

  • لغات را در قالب یک عبارت یا یک جمله کوتاه بیاموزید: 

– لغات جدید را در یک دفتر مخصوص بنویسید. 

– نحوه تلفظ آن ها را به کمک دیکشنری چک کنید. می توانید از دیکشنری آنلاین Cambridge یا دیکشنری های Longman،Oxford و یا Webster Merriam استفاده کنید. 

– سعی کنید با آن ها یک جمله کوتاه بنویسید. در این مرحله هم می توانید از مثال های دیکشنری ها بهره گیرید. – هر چند وقت یکبار به لغات قدیمی تر، تلفظ و مثال آن ها سری بزنید و آن ها را دوره کنید تا به مرور در حافظه بلند مدت شما ثبت شوند. 

  • حریف تمرینی بیابید!: 

بهترین راه تقویت مهارت صحبت کردن یک زبان متفاوت، صحبت کردن آن است! درصورتیکه در بین بستگان، دوستان یا هم کلاسی های خود فردی را میشناسید که می تواند به زبان هدف شما صحبت کند حتما این فرصت را غنیمت بشمارید و با او مکالمه تمرین کنید. در غیر اینصورت می توانید از اپلیکیشن های قابل اطمینان مانند tandem یا Duolingo کمک بگیرید. 

در پایان، درصورت تمایل به تقویت سایر مهارت های آموزش زبان مانند خواندن و شنیدن،می توانید به مقاله های همه چیز درباره Reading و همه چیز درباره Listening در سایت پاپیون اکلیلی سر بزنید 🙂